piątek, styczeń 22, 2021

Godziny Otwarcia Biblioteki

Poniedziałek-wtorek 10.00-18.00
Środa-czwartek 8.00-16.00
Piątek 10.00-18.00
Sobota 9.00-13.00


mkwc logo

Adres

Biblioteka Publiczna
Gminy i Miasta Odolanów
im. Ks. Antoniego Ludwiczaka

ul. Aleja Jana Pawła II
63-430 Odolanów
tel. (062) 733-18-71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.biblioteka.odolanow.pl

Drodzy czytelnicy

1Zachęcamy do odwiedzania i śledzenia nowości wydawniczych w katalogu biblioteki dostępnego na naszej stronie internetowej.

 

 

 

Czytaj więcej: Drodzy czytelnicy

Co polecamy dzieciom i młodzieży na wakacje?

1Mali bohaterowie

Czy żeby zostać bohaterem, trzeba dokonywać nadludzkich czynów i mieć wielką moc? Mali bohaterowie udowadniają, że najważniejsza jest wrażliwość, odwaga, wiedza i chęć niesienia pomocy. Trzeba też znać numery alarmowe i umieć z nich skorzystać. Historie tu opowiedziane zdarzyły się naprawdę w różnych małych i dużych polskich miejscowościach.

 

Czytaj więcej: Co polecamy dzieciom i młodzieży na wakacje?

Propozycje na lato dla dorosłych

1Kręta droga do nieba

Ikona Matki Boskiej Płaczącej z Toros stała się świadkiem wielu zbrodni. Jaką tajemnicę skrywa cerkiew wzniesiona na skalnym urwisku? Czy Klara - policyjny psycholog - pomoże rozwikłać sekrety wyspiarzy?

 

 

Czytaj więcej: Propozycje na lato dla dorosłych

Propozycje w czerwcu dla dzieci i młodzieży

Dobry piesDobry pies

"Dobry pies" to urzekająca opowieść o przyjaźni i psim przywiązaniu. Zabawna książeczka dla dzieci zaczynających samodzielnie czytać.

 

 

Czytaj więcej: Propozycje w czerwcu dla dzieci i młodzieży

W czerwcu polecamy

Na fali i pod prdNa fali i pod prąd

"Na fali i pod prąd" to autoryzowana biografia Aleksandra Doby, człowieka, który opłynął kajakiem Atlantyk. Kim jest? Jak to wszystko się zaczęło? Dlaczego to robi? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w tej niezwykle barwnej, pięknej i osobistej opowieści, w której najważniejsze jest życie z uśmiechem na ustach. Autor pokazuje ,że fajnie jest być człowiekiem pozytywnie zakręconym i realizować swoje marzenia nawet w wieku, w który większość ludzi osiada na emeryturze.

Czytaj więcej: W czerwcu polecamy

Majowe propozycje dla dzieci i młodzieży

1Masha i niedźwiedź. Księga zabaw. Na rybach

Zwariowane przygody Maszy i Niedźwiedzia, świetna zabawa i niezawodny sposób na nudę!

 

 

Czytaj więcej: Majowe propozycje dla dzieci i młodzieży

W maju polecamy

czas burzyCzas burzy

Piotr i Swieta – kochankowie, których uczucie skazane było na zagładę. Upalnego lata 1939 roku nikt nie chciał zaakceptować związku Polaka i Ukrainki, ale oni nie mieli zamiaru się poddać. Na długi czas rozdzieliła ich wojenna zawierucha, a teraz, na początku 1944 roku, odnajdują się w Warszawie. Piotr działa w konspiracji, co oznacza nie tylko zbrojne akcje, ale i konieczność niebezpiecznego flirtu z Niemką Eriką.
Czy uczucie Piotra i Swiety przetrwa w obliczu okupacyjnej grozy?
Czy miłość może wygrać z okrucieństwem wojny?

Czytaj więcej: W maju polecamy

Wiosenne propozycje dla dzieci i młodzieży

1Cztery pory roku

W książeczce zebrano znane i lubiane wiersze o porach roku, przyrodzie i pogodzie. Dzieci znajdą tu również rymowanki o miesiącach, dniach tygodnia i związanych z nimi zjawiskach.

 

 

Czytaj więcej: Wiosenne propozycje dla dzieci i młodzieży

Co nowego na wiosnę?

7Syberia. Zimowa odyseja

"Syberia. Zimowa odyseja" to pełna niezwykłych przygód relacja z najtrudniejszej w historii motoryzacji zimowej ekspedycji samochodowej, z przylądka Roca w Portugalii, przez Syberię, na dalekie krańce Czukotki. Autor  wprowadza nas w świat dzikiej przyrody, pięknej i groźnej syberyjskiej zimy oraz wspaniałych ludzi, których podróżnicy spotkali na swojej drodze .

 

Czytaj więcej: Co nowego na wiosnę?

Marcowe propozycje dla dzieci i młodzieży

1Zaklinaczka

„Próba ognia” to pierwsza część serii powieści dla nastolatków o Clarze, jej miłości do zwierząt i trudnościach, jakie napotyka będąc zaklinaczką w świecie, w którym magia to coś więcej niż dziecięce zabawy.

 

Czytaj więcej: Marcowe propozycje dla dzieci i młodzieży

Co nowego w marcu?

11945
Wojna i pokój

Kolejna, zaraz po "Beksińskich", fascynująca pozycja Magdaleny Grzebałkowskiej. Napisana z pasją i rozmachem opowieść o roku 1945 - roku zawieszenia pomiędzy wojną, a pokojem, w którym strach mieszał się z radością, a nadzieja z rozczarowaniem.
Wyjątkowa i pasjonująca opowieść, którą autorka pisze słowami ostatnich żyjących świadków najbardziej dramatycznego roku XX wieku.
Typowo reporterska narracja o ludziach i miejscach w powojennej rzeczywistości, w której nowe życie powstawało na gruzach starego. To historia polskich i niemieckich przesiedleńców, ludzi dobrych i złych, ofiar i katów, złodziei i szabrowników, aż wreszcie i nowej władzy, która objęła kraj zawieszony pomiędzy wojną, a pokojem.

Czytaj więcej: Co nowego w marcu?

Ferie z książką

113 powodów

"13 powodów" to rewelacyjny debiut Jaya Ashera, który snuje swoją opowieść z taką szczerością i prostotą, że tragedia za nią ukryta, wydaje się wstrząsająco prawdziwa.

 

Czytaj więcej: Ferie z książką

W lutym proponujemy ...

133 Ewy i trzech Adamów

Mistrz słowa, dziennikarz-publicysta i komentator spraw międzynarodowych stworzył fascynujące portrety trzydziestu trzech kobiet-Ew i... trzech mężczyzn-Adamów mających wpływ na kształtowanie kobiecej osobowości.
Autor wnika w tajemnice ich życia, podsycając ciekawość z właściwą sobie wrażliwością.

 

Czytaj więcej: W lutym proponujemy ...

Noworoczne nowości dla dzieci i młodzieży

1Dzikie królestwo

"Dzikie królestwo" to historia o zagładzie ludzkości, a także wojnie międzyzwierzęcej. Autor porusza w niej kwestie ekologiczne, bezmyślność człowieka i konsekwencje jego działań dla środowiska, a wszystko to ubiera w przyjemną bajkowość.
Książka jest napisana prostym językiem, a fabuła obfituje w niecodzienne wydarzenia i może zachwycić młodego czytelnika.

Czytaj więcej: Noworoczne nowości dla dzieci i młodzieży

Strona 1 z 4