piątek, luty 26, 2021

Godziny Otwarcia Biblioteki

Poniedziałek-wtorek 10.00-18.00
Środa-czwartek 8.00-16.00
Piątek 10.00-18.00
Sobota 9.00-13.00


mkwc logo

Adres

Biblioteka Publiczna
Gminy i Miasta Odolanów
im. Ks. Antoniego Ludwiczaka

ul. Aleja Jana Pawła II
63-430 Odolanów
tel. (062) 733-18-71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.biblioteka.odolanow.pl

Propozycje w czerwcu dla dzieci i młodzieży

 

Ju czytamJuż czytam

Zabawne historyjki z niesamowitymi bohaterami i ich niezwykłymi przygodami rozbawią i zachęcą do czytania każdego młodego czytelnika.

 

 Kacper i plasterKacper i plaster

Opowiadanie napisane jest krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania.

 Kacper nie dba o zabawkiKacper nie dba o zabawki

Nikt nie lubi być źle traktowany. Nawet zabawki. A co się dzieje, gdy nie zdajemy sobie sprawy z tej prostej prawdy? Zachęcamy do przeczytania.

 

 Listy w butelceListy w butelce

Fantastyczna książka napisana szczerze, zgodnie z prawdą, piękne ilustracje, wzruszająca historia Pani Ireny Sendlerowej i jej autentyczna korespondencja z różnymi osobami.
To cała prawda o tym co działo się kilkadziesiąt lat temu.

MaresiMaresi

"Maresi. Kroniki Czerwonego Klasztoru" to opowieść o przyjaźni i poświęceniu, pełna magii.
 Maresi jest nowicjuszką w Czerwonym Klasztorze mieszczącym się na niewielkiej wyspie.     Mieszkające w nim siostry wierzą w duchową opiekę Pramatki i siłę wiedzy. Pewnego dnia do klasztoru przybywa Jai. Maresi zaprzyjaźnia się z nią…

 Ocean to pikuOcean to pikuś

"Ocean to pikuś" zabiera nas w rejs kajakiem przez Atlantyk. To oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Aleksandrze Dobie, pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielu, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent.

Podarunek krlowej JadwigiPodarunek królowej Jadwigi

W Krakowie, przy ulicy Karmelickiej, stoi kościół karmelitów pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny „Na Piasku”. Na ścianie kaplicy, od strony ulicy Garbarskiej, wmurowany został kamień. Wyryto na nim napis „Stopka królowej Jadwigi”. Kamień osłonięty jest metalową kratą. O nim jest ta legenda.

 ProblemProblem

 Hannah ma piętnaście lat. Jest inteligentna i błyskotliwa ale ma poważny problem.
Aaron jest nowy w szkole i nie lubi zwracać na siebie uwagi. Zatem dlaczego decyduje się pomóc Hannah?
W dorosłym życiu napotkacie niejeden problem i będzie trzeba stawić mu czoła.

Smok MaciuSmok Maciuś i przygoda na Smoczej Górze

Książka o Smoku Maciusiu, który uczy zasad panujących w społeczeństwie. W trzeciej części przygód Maciuś przeżywa niesamowitą przygodę w jaskini podczas wycieczki z rodziną i przyjaciółmi w góry.

 

 Tajemnica diabelskiego krguTajemnica diabelskiego kręgu

Nina zostaje wybrana przez anioły i zaproszona na tajemnicze wakacje w klasztorze znajdującym się w niewielkiej miejscowości Markoty.
Nina to skromna trzynastoletnia dziewczyna, która żyje ubogo wraz ze swoją matką. Postanowiła odpowiedzieć na zaproszenie aniołów i wyjeżdża do klasztoru. Bohaterka nie mając ze sobą prawie niczego ,wyrusza w podróż, mając ze sobą tylko uszkodzoną walizkę. Podróż niestety nie mija tak, jakby chciała, przegapia swoją stację na której miała wysiąść. W popłochu wyskakuje z pociągu…

WilczekWilczek

Świat małego Wiktora, zwanego żartobliwie wilczkiem zmienia się w ciągu jednego dnia. Tajemniczy Wron sprawi, że w niedzielny poranek chłopiec nie obejrzy Teleranka, na który z niecierpliwością czeka, zabroni ludziom wychodzić z domu i zrani pluszowego psa.