piątek, luty 26, 2021

Godziny Otwarcia Biblioteki

Poniedziałek-wtorek 10.00-18.00
Środa-czwartek 8.00-16.00
Piątek 10.00-18.00
Sobota 9.00-13.00


mkwc logo

Adres

Biblioteka Publiczna
Gminy i Miasta Odolanów
im. Ks. Antoniego Ludwiczaka

ul. Aleja Jana Pawła II
63-430 Odolanów
tel. (062) 733-18-71
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.biblioteka.odolanow.pl

Propozycje na lato dla dorosłych

2 Królowe Anglii

Biograficzna opowieść o sześciu najsłynniejszych królowych Anglii: Maria I, Elżbieta I, Maria II, Anna, Wiktoria, Elżbieta II.
Sześć panujących władczyń w barwnej opowieści historycznej.
Czego musiały się wyrzekać? Jakie osobiste dramaty i emocjonalne dylematy były ceną zasiadania na tronie?

 

3Lipcowy deszcz

Berlin, rok 1887. Lora i jej mąż Fridolin wraz z dwójką swoich dzieci cieszą się rodzinnym szczęściem i wszystko wskazuje na to, że wreszcie odnaleźli spokój w swoim życiu.
Czy ktoś nie zechce zmącić tego szczęścia i spokoju? Przeczytaj.

 

 

4Dziewczyna, która przepadła

Osiem lat pod dachem psychopaty, poniżanie psychiczne i fizyczne, bezlitośne odarcie z godności i walka o przetrwanie. Monika jest zabawką w rękach zwyrodnialca,  musi zmierzyć się z zaistniałą sytuacją zupełnie sama. Gdzieś ktoś jej szuka, ktoś rozpaczliwie za nią tęskni, ale ona przepadła…
Dziewczyna zostaje cudem uwolniona ale czy znajdzie jeszcze swoje miejsce w świecie ?

 

 5Na pokuszenie

Wojna secesyjna widziana oczami kobiet. Pomiędzy nimi ranny żołnierz z Północy. Jego niespodziewane pojawienie się w świecie uczennic i nauczycielek dziewiętnastowiecznej szkoły dla dziewcząt wywraca ich życie do góry nogami. Życie kobiet wraz z pojawieniem się młodego kaprala, ulega zmianie. Zaczyna się cicha rywalizacja między kobietami o względy mężczyzny. Jakie ujawnią się ludzkie emocje, sekrety i pragnienia ?

 

6Paryski spadek

Cztery lata po powrocie do Polski z pamiętnych wakacji Agnieszka i Ewa dowiadują się o niespodziewanym spadku – maleńkiej mansardzie na ostatnim piętrze starej kamienicy.Muszą załatwić masę formalności urzędowych związanych z tym darem. Ewka od trzech lat przebywa w Stanach, ale zamierza do przyjaciółki dołączyć, by wesprzeć ją w walce z francuską niemocą urzędniczą. Dziewczyny jak zawsze mogą liczyć na niezawodną pomoc ich przyjaciela Mariana, artysty z Montmartre`u. Jednak pozornie prosta do załatwienia sprawa przeradza się w wielką zagadkę. Agnieszka odkrywa całkiem nowe fakty związane z tym tajemniczym spadkiem...

7Perfekcyjna dziewczyna

"Perfekcyjna dziewczyna" to znakomity, nieprzewidywany, mroczny thriller psychologiczny. To również pełna napięcia, hipnotyzująca historia o tym, jak jeden głupi błąd może zniszczyć całe życie. Świetnie zarysowane postacie, fascynująca fabuła, znakomita narracja.
Książka, która zapada w pamięć a miłośnicy „Dziewczyny z pociągu" powinni przeczytać ją obowiązkowo.

 

8Pomiędzy nami góry

Dwójka nieznajomych wychodzi cało z katastrofy samolotu, który rozbił się w niedostępnych, zaśnieżonych, skutych lodem górach. Gdy uświadamiają sobie, że spodziewana pomoc nie nadejdzie i zdani są tylko na siebie, ruszają w długą, ekstremalnie niebezpieczną podróż, która ukształtuje ich dalsze życie na zawsze.

 

9Samaradiso

Książka Katarzyny Pakosińskiej Samaradiso to wzruszająca, dowcipna i barwna opowieść. Jej rytm wyznaczają pory dnia, prowokując historie i anegdoty . Książka powstała z miłości autorki do Gruzji, jednego z najpiękniejszych zakątków na świecie. To opowieść historyczna, kulturalna, kulinarna i krajoznawcza.

 

10Tylko pocałunek

Plany Rileya Callahana, aby wyznać swojej przyjaciółce długo skrywane uczucie, rozsypują się, gdy Afganistan drastycznie zmienia jego życie. Riley wolał obóz szkoleniowy w armii niż przyglądanie się, jak wyśniona dziewczyna zakochuje się w jego bracie. Po roku Paige jest już wolna, a Riley decyduje się po powrocie zdobyć jej serce…

 

11Zapomniałam o tobie

„Zapomniałam o tobie” to autobiografia i piękna opowieść, bardzo osobista, naznaczona wieloma emocjami i wrażliwością pani Grażyny.

 

 

12Żony Dżihadystów

Nazywają się Izzana, Diane, Sumja i dzieliły życie z terrorystami. Media i policja długo pomijały te kobiety, uznając je za ofiary odcięte od świata woalem, dziś jednak właśnie one stały się jedyną szansą na zrozumienie świata dżihadystów. Zebrane nagrania z podsłuchów i zeznania pokazują oblicze islamskiego terroryzmu.

 

13Bezimienni

Bezimienni to druga część sagi rodziny Petrycych. Ciotka Pelagia powraca do rodzinnego Krakowa aby odwiedzić rodzinę, opowiedzieć historię i odtworzyć relację z czasów wojny i odszukać osoby jeszcze żyjące, którzy pamiętają tamtą katastrofę, losy załogi Liberatora, alianckiego bombowca, który rozbił się pod Krakowem. Historia rodu Petrycych, to wyśmienicie napisana Saga, heroiczna i bohaterska miłość Petera do Pelagii. To lekcja naszej polskiej historii, polskiego podziemia i walka o pamięć.

14Brzydka Królowa

Powieść historia oparta na faktach, świetnie napisana. Opowieść o Elżbiecie Rakuszance – żonie Kazimierza Jagiellończyka, niezwykłej kobiecie, która pomimo fizycznej brzydoty, potrafiła rozkochać w sobie króla Polski, rodząc mu trzynaścioro dzieci i osadzając na tronach europejskich czworo z nich.

 

 15Dom samotnych

Splatające się ze sobą dzieje kilku kobiet, matek, żon i kochanek, skazanych przez los na samotność. Czy uda im się odnaleźć szczęście i nową drogę? A może powrót na starą wciąż jeszcze jest możliwy?